دوشنبه 2 ارديبهشت 1398   12:13:16
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
14:221397/11/3 چهارشنبه
افتتاح پروژه های گازرسانی به مناطق جنوب و جنوب شرق استان در آستانه چهل سالگی انقلاب
افتتاح پروژه های گازرسانی به مناطق جنوب و جنوب شرق استان در آستانه چهل سالگی انقلاب

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان ، بهره برداری رسمی از خط انتقال گاز کهنوج- جیرفت و گازرسانی به شهرهای جیرفت، نرماشیر و فهرج، 78 روستای تابعه ، 2 شهرک صنعتی (جیرفت وبم)  و یک جایگاهCNG  : دوشنبه اول بهمن‌ماه، با حضور معاون اول رئیس جمهوری جناب آقای دکتر جهانگیری وزیر محترم نفت جناب آقای مهندس زنگنه ،مدیرعامل محترم شرکت ملی گاز ایران جناب آقای مهندس تربتی ، استاندار محترم جناب آقای دکتر فدایی در جنوب استان کرمان انجام شد و مردم خونگرم این مناطق از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.
مهندس فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در مراسم بهره برداری رسمی از خط انتقال گاز کهنوج- جیرفت و گازرسانی به شهرهای جیرفت، نرماشیر و فهرج، 78 روستا و 2 شهرک صنعتی در جنوب وجنوب شرق استان کرمان که در مسجد حضرت رقیه (س) جیرفت و به طور همزمان به صورت ویدئوکنفرانس در شهرهای مذکور برگزار شد، با بیان این مطلب ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: این پروژه‌ها با هزینه‌ای بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال  از محل اعتبارات ملی و تخصیصی از سوی  دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری رسید و زمینه بهره مندی 56359 خانوار در مناطق شهری و روستایی جیرفت فهرج و نرماشیر از نعمت گاز طبیعی فراهم گردید.
 
حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران نیز طی سخنانی در این مراسم اظهار داشتند استان کرمان که تا پیش از دولت یازدهم تنها 36 شهر آن از گاز بهره مند بودند امروز با گازرسانی به این 3  شهر تعداد شهرهای بهره مند از گاز طبیعی استان کرمان به 53 شهر رسیده است.
 
مهندس تربتی در ادامه سخنان خود درباره افتتاح خط انتقال گاز کهنوج - جیرفت توضیح داد: شروع پروژه ابتدای سال 96 بود و دقیقا پس از 14 ماه، یعنی زودتر از موعد مقرر، این خط لوله گازدار شد و این امر نشان می دهد که ما به عنوان خدمت گزاران مردم در شرکت ملی گاز ایران ایمان داریم که این صنعت، انقلابی ترین صنعت در کل کشور است.
 در ادامه مراسم مهندس زنگنه وزیر محترم نفت با اشاره به اینکه اکنون بالای 98 درصد از جمعیت شهری کشور از صنعت گاز بهره مند هستند،گفت: در واقع این آمار، شاخص بسیار خوبی در سطح بین المللی است که جایگاه ما را در بخش گاز و گازرسانی خاص می کند.
وی با بیان اینکه اکنون پارس جنوبی به عنوان بزرگترین میدان گازی دنیا شرایط افزایش تولید را برای ما فراهم کرده، افزود: به حول و قوه الهی و با تلاش همه دست اندرکاران در صنعت نفت و گاز توانسته ایم برخی از فازهای پارس جنوبی معادل 14 فاز استاندارد را به مدار بیاوریم که این مهم علاوه بر افزایش تولید گاز ،  موجب پیشی گرفتن کشورمان عزیزمان برای نخستین بار در تولید از این میدان، از قطر شده است.
زنگنه در پایان بیان کرد: ما برای ساختن زیربنای شبکه های گازی، تلاش خود را به نحو احسن انجام داده ایم تا بتوانیم بحث اشتغال زایی را به پیش ببریم ، بنابراین در اینجا ازهمه ی تلاشگران این عرصه تشکر کرده و امید دارم که این روند در بخش گاز و گازرسانی با همین سرعت ادامه یابد.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز در این  مراسم ضمن ایراد سخنانی گفت ما اکنون در پارس جنوبی یعنی یکی از بزرگترین مخازن گازی دنیا طی این 40 سال موفق شدیم تولید روزانه گاز خود را از 285 میلیون متر مکعب به بیش از 800 میلیون متر مکعب در روز برسانیم و این امر بدان معنی است که  برای هر فازی که به تولید رسیده چندین میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام شده تا گاز این ثروت زیر زمینی استخراج شده و پس از انجام شبکه گذاری به همه مردم برسد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: قطعا امروز در دنیا هیچ کشوری به گستردگی ایران دارای شبکه گازرسانی نیست و ما بر این باوریم همانطور که مردم در تهران از نعمت گاز برخوردارند . مردم باید در محروم ترین استان ها نیز رفاه و آسایش بدست آمده از این نعمت الهی را تجربه کنند.
 
دکتر جهانگیری در پایان با تشکر از زحمات تمامی دست اندر کاران دستور افتتاح طرح های آماده بهره برداری در 3 شهر نرماشیر، جیرفت، فهرج و دو شهرک صنعتی و یک جایگاه CNG را صادر کرد .
                                                                                                                                  
                                                                                                                                    روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
 
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بيشتر
خانه | بازگشت |

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت گاز استان کرمان می باشد
مجری سایت : شرکت سیگما