صفحه اصلی > خبرها > نمایش متن اخبار 


نسخه چاپي

مصرف بیش از 3 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی طی 9 ماهه نخست سال 99 در نیروگاه های استان کرمان

مصرف بیش از 3 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی طی 9 ماهه نخست سال 99 در نیروگاه های استان کرمان

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان از مصرف بیش از 3 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در نیروگاه های استان کرمان طی 9 ماهه نخست سال 99 خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، مهندس فلاح ، با بیان این مطلب افزود: در 9 ماهه نخست سالجاری نزدیک به 6 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب گازطبیعی در سطح استان مصرف شده که 46 درصد آن معادل 3 میلیارد متر مکعب آن در نیروگاه های سطح استان به مصرف رسیده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان خبر داد :
مصرف بیش از 3 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی طی 9 ماهه نخست سال 99 در نیروگاه های استان کرمان
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان از مصرف بیش از 3 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در نیروگاه های استان کرمان طی 9 ماهه نخست سال 99 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، مهندس فلاح ، با بیان این مطلب افزود: در 9 ماهه نخست سالجاری نزدیک به 6 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب گازطبیعی در سطح استان مصرف شده که 46 درصد آن معادل 3 میلیارد متر مکعب آن در نیروگاه های سطح استان به مصرف رسیده است.
ایشان، با تاکید بر سیاست جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت های فسیلی نظیر مازوت و فرآورده های میان تقطیر بیان داشت: استفاده از گاز طبیعی به میزان قابل توجهی آلودگی ناشی از سایر سوخت ها را کاهش داده و در تولید برق استان نقش بسزایی دارد.
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان تصریح کرد : مصرف گاز طبیعی علاوه بر مزیت‌های زیست محیطی، منجر به کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری و افزایش قابلیت اطمینان بهره‌برداری از واحدهای نیروگاهی نسبت به سوخت مایع است.
مهندس فلاح ، با تاکید بر صرفه جویی و مصرف بهینه گاز، اظهار داشت: در روز های سرد به دلیل افزایش میزان مصرف گاز در بخش خانگی،این احتمال وجود دارد که تامین ۱۰۰درصدی گاز مورد نیاز نیروگاه ها امکان پذیر نباشد و در نتیجه نیروگاه ها برای پیشگیری از اعمال خاموشی ناگزیر به مصرف سوخت مایع گردند.
ایشان، با اشاره به افزایش تعداد مشترکین گاز طبیعی در استان کرمان،افزود: تداوم تولید برق با سوخت گاز با کمک مردم امکان پذیر است و به هم استانی های عزیز توصیه می شود با صرفه جویی در مصرف برق و گاز، به تامین مطمئن گاز به ویژه در مناطق سرد سیر استان کمک کنند و امکان پایداری گازرسانی در تمامی بخش های مصرفی گاز طبیعی را در روزهای سرد را فراهم سازند.
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان، با اشاره به اینکه هریک درجه کاهش دمای خانه، ۶ درصد کاهش مصرف انرژی را به همراه دارد، تصریح کرد: مصرف کنندگان عزیز با راهکارهای ساده مانند حفظ دمای رفاه( 18 تا 22 درجه سانتیگراد) ، استفاده از یک بخاری یا وسیله گرمایش در هر منزل، پوشیدن لباس گرم، خاموشی لامپ های روشنایی اضافه، جلوگیری از هدر رفت انرژی در منازل، می توانند مبین مصرف منطقی انرژی باشند.
روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/18 - ١٢:٤١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 110

خروج